SENIAU...

“Karate-Do” klubo vadovas Kazimieras Šipelis Valys, vienas karate pradininkų Lietuvoje. Dar 1977 Kaune įsijungė į karatė entuziastų gretas. Buvo įrengta pirmoji specializuota karatė salė. 1979 persikėlė gyventi į Vilnių ir čia įsteigė karate sekciją. K.Šipelio mokiniai visada buvo tarp geriausių. A.Pauliukevičius, A.Skardžius, žinomas lakūnas V.Lapėnas tapo pirmųjų Lietuvos pirmenybių prizininkais. Pats K.Šipelis teisėjaudavo sąjunginio mąsto varžybose.

1983 Sovietų Sąjungoje uždraudus karatė mokymą, sekciją teko uždaryti. Tačiau klubo branduolys treniravosi slapta.

Vėliau, susiklosčius palankioms aplinkybėms, klubo veikla buvo atkurta. 1989 metų gruodžio 28 dieną įregistruotas Vilniaus miesto Rytų kovos menų ir sporto klubas “Karate do”. Klubo prezidentu išrinktas Kazimieras Šipelis Valys. Jo mokiniai A.Pauliukevičius, J.Šipelis, A.Petraitis, V.Bukauskas tapo karatė Šotokan stiliaus treneriais.

1990 metais “Karate do” klubas įstojo į LSKF (Lietuvos Shotokan karatė federacija).

Federacijos reitinge kasmet būdavo tarp trijų geriausių Lietuvos klubų. Klubo sportininkai Lietuvos rinktinės sudėtyje dalyvavo Pasaulio ir Europos čempionatuose. Išugdyti vieni geriausių Lietuvos Shotokan karatė trenerių – Laima Grižaitė ir Ričardas Piepolis.

SKAITYTI DAUGIAU

DABAR...

„KARATE DO“ klubas yra oficialus Olimpinės karatė sporto šakos (WKF – Shotokan) stiliaus klubas Vilniuje ir stipriausias Lietuvoje. Mūsų klubo sportininkai yra daugkartiniai Lietuvos, Europos ir Pasaulio čempionatų nugalėtojai ir prizininkai, apdovanoti Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės garbės medaliais ir sporto departamento padėkomis už nuopelnus Lietuvai. Mūsų klubas vienija karatė bendruomenę nuo mažųjų karatekų iki veteranų. Šiuo metu “KARATE DO” klubo prezidentė ir vyr. trenerė yra Jurgita Januškaitė-Žilinskienė. Klubas yra LKF (Lietuvos Karate Federacija) ir LSKKF (Lietuvos Shotokan Karatė Klubų Federacija) narys.

Klubo kovotojai turi puikias sąlygas siekti meistriškumo, dalyvauti pasaulinio garso meistrų seminaruose, tarptautinėse varžybose. Du kart į metus mokiniai laiko karatė egzaminus, kuriuose suteikiami kiu laipsniai (atitinkamos spalvos diržai ir sertifikatai).

Vasarą rengiamos sporto stovyklos. Jose mokiniai ne tik sportuoja, bet ir dalyvauja įvairiuose konkursuose, kultūriniuose renginiuose, žaidimuose, pailsi gamtoje.

Treneriai savo viltis sieja su klubo jauniausiais karatistais, kurie jau dabar pasiekia svarių pergalių savo amžiaus grupėse. Pavyzdį jaunimui rodo klubo veteranai, kurie sportuoja nuo klubo įkūrimo laikų.

SKAITYTI DAUGIAU